ecloud

Siber Saldırılar ve Kişisel Güvenliğimiz

Mevcut küresel pazar saldırı almamızı kolaylaştırabiliyor, lisanslı yazılımlar kullanmak yerine crackli ve warez uygulamalar tercih ediyoruz, bu uygulamaların kurulumuna yaparken de antivirüs uygulamasını kapatmamızı belirtiyorlar. Kendi elimizde kayıtlarımızı gönderecek virüsü işletim sistemine yüklüyoruz farkında olmadan oysa biz konunun ne kadar hassas olduğunu belirtmiş olsak da keyif ve zevklerimiz doğrultusunda hareket ediyoruz. Çok harika çalışan bir uygulamanın lisanslı ücreti 100$ ama bazı warez uygulama siteleri crackli olarak uygulamayı pazara sunuyor. Uygulama içerisinde yer alan zararlı ekstra kodlardan bihaber olarak uygulamayı keyfimiz için sistemlerimize yüklüyoruz. Sonrası malum, bir aya bile kalmadan sosyal medya hesaplarımız, banka kartlarımız ve hatta makinaya bağladığımız cihazlarımız bu durumdan etkileniyor.

YETERİ KADAR DEĞER VERMİYORUZ!

Siber Güvenlik çok hassas bir konu ve biz yeterince değer vermiyoruz. Çok basit adımlarla ilerleyecek olursak şu dönemde üniversite kayıtları yapılıyor ve ellerimizdeki resmi evrakları üniversitenin yetkililerine ulaştırmaya çalışıyoruz. Ülkemizde yer alan üniversitelerin bir çoğunda güvenlik zafiyeti bulunmakta. Bu zafiyetler beraberinde kişisel güvenliğimizi tehlikeye atacak bilgiler içeriyor. Hatta ve hatta birçok üniversite Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Bilgilerimizi açık bir şekilde paylaşıyor farkında olmadan. Kişisel güvenlik bir kişiyi saatler içinde tamamen bitirebilir bu bilgiler ile ortaya çıkacak olan olaylar ciddi sonuçlar doğurabilir.

Bizler bu gibi saldırıların önlenmesinde ciddi adımlar atarak projeler geliştiriyoruz, son olarak geliştirdiğimiz “ BARS “ isimli güvenlik duvarı yerinde bir örnek olacaktır. Ülke gündemini bile işgal eden siber saldırılara yakın zamanda tanık olduk, bu saldırıların önünü kesmek için atılacak olan her bir adım geleceğimize ve gelecekte ele alacağımız teknolojiye yön verecektir.

DİNLENİYOR OLABİLİRİZ!

Cihazlarımızın illegal bir şekilde dinlendiğini biliyormusunuz? Marketten indirdiğimiz uygulamaların sahip olduğu izinler dinlenmek bir yana birebir bizi izleyebiliyorlar da. Cihaz ya da işletim sistemi fark etmeksizin kullandığımız uygulamaların sahip olduğu izinler her adımda bizi izliyor olabilir, dinliyor olabilir ve hatta görüntülüyor olabilirler. İndireceğimiz uygulamaların izinlerini önceden kontrol edip sonrasında bizlerin neler bekleyebileceğini hesaplamalıyız. Bu gibi ince detaylar kişiye fark ettirmeden kendisini hayatına adapte edebilir ve birebir kimlik hırsızlığı yaşatabilir. Siber Güvenlik sadece sanal dünya için düşünülmemeli real dünyamız içinde dikkate alınmalıdır.

Hizmetlerimiz ve çözümlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için hemen bize ulaşın.

X

Müşteri Paneli

Şifremi Unuttum!

Henüz Hesabınız Yok mu?

Hemen Hesap Oluştur!