Blockchain, Yapay Zeka, Metaverse, Web Yazılım, Siber Güvenlik, Mobil Uygulama ve Seo Hizmetleri - Şanlıurfa Yazılım
Seo Danışmanlığı
Buradasınız: Anasayfa / Hi̇zmetleri̇mi̇z
Seo Danışmanlığı
Seo Danışmanlığı

SEO danışmanlığı, aslında arama motoru optimizasyonu konusunda uzmanlaşmış kişi veya kurumların, web sitelerinin performansını artırmak ve aynı zamanda internetteki görünürlüklerini arttırıp, arama sorgularına yanıt verecek içerik üretmek isteyen firmalara SEO çalışmaları yapmaları, SEO stratejileri geliştirmeleri ve site içi ile site dışında SEO odaklı çalışmalar yapmalarıdır.

SEO danışmanlığı yapan kişiler ya da kurumlar sadece strateji geliştirerek yapması gereken işleri sizlere söyleyebilecekleri gibi bu stratejileri uygulayarak çalışmaları da sizin için yapabilirler.

SEO danışmanı, en temel özeti ile anlatmak istersek SEO konusunda sitesini geliştirmek isteyen firmalara bu konuyla ilgili stratejiler geliştirerek, onlar için bazı SEO çalışmalarını yapmaktadır diyebiliriz.

SEO danışmanlığı olmadan da SEO konusunda çalışmalar yapılarak, organik trafik elde etmek mümkündür; ancak SEO çalışmaları hakkında fazla tecrübesi olmayan firmalar da bulunmaktadır. Dolayısıyla bu konuda zorlanabilir ve yanlış uygulamalar yaparak, sitelerine zarar verebilirler. Böylelikle bu işi SEO danışmanlığı alarak yapmak, SEO performansınızı yükselterek, alacağınız geri dönüşümleri artırmanıza katkısı olacaktır.

 

Neden SEO Danışmanlık Hizmeti Almalısınız?

° SEO Arama Motoru Optimizasyonu, internet sitelerinin çeşitli arama motorlarında iyi performans göstermesi için yapılan çalışmalara denir. Yani seo hizmeti sayesinde web siteniz arama motorlarındaki sonuç sayfalarında (SERP) çok daha iyi sıralamalar elde edebilmektedir.

° Ulaşılabilirliği ve popülaritesi artar. SEO çalışmaları sayesinde web sitenizin performansı artırılabilir ve daha fazla ziyaretçiye erişebilirsiniz.

° Site trafiğiniz artırabilir, böylece anahtar kelimenizle üst sıralarda bulunduğunda ürünlerinizi veya hizmetlerinizi arayan kullanıcılara daha fazla görünür olursunuz. Google üzerinden örnek verilecek olunursa, herhangi bir arama sorgusunda ilk sırada bulunan bir web sitesi, ortalama olarak %27,5 tıklama oranına sahip olmakta. Herhangi bir arama teriminde ilk sıralarda yer alıyorsanız, ilgili anahtar kelime yüz katı arandığında ise istatiksel açıdan 27-28 ziyaretçi sahibi olacağınız anlamına gelmektedir. Üst sıralardan düştükçe de bu sayı belli ölçüde düşmeye devam edecektir.

° Görünürlüğünüz artar, ürün veya hizmetlerinizle ilgili anahtar kelimelerde üst sıralarda yer alırsanız, markanız ilgili müşterilere daha çok görünür olacaktır. İstatistiklere göre ise kullanıcıların herhangi bir markayı hatırlaması için önceden 5 ila 7 defa görmüş olması gerekmekte.

° Güvenilirlik; arama sonuçlarında üst sıralarda yer alan internet siteleri daha güvenilir olarak görünüyor. Yapılan araştırmalara göre kullanıcıların %98’i çoğunlukla ilk sayfada yer alan markaları tercih etmektedir. Artık kullanıcıların birçoğu arama motorlarını kullanıyor ve siteniz ile ilgili aramalarda üst sıralarda bulunuyorsanız markanız veya hizmetiniz, kullanıcılar tarafından daha güvenilir bulunuyor demektir.

° Kaliteli trafik; kullanıcıların birçoğu herhangi bir ürün veya hizmeti almadan önce mutlaka internet üzerinden herhangi bir bilgi almak istemekte Seo hizmeti aldığınızda ise, web sitenizde bulunan her sayfa potansiyel kitleniz için bir giriş adresi oluyor. Bu da doğru Seo stratejisinin, müşterilerinizin satın alma döngüsünün bir noktasında size ulaşmasını sağlıyor anlamına gelir.

° Geleceğe Yatırım; SEO ile ilgili kısa bir araştırma yaparsak eğer, birçok sürecinin bulunduğunu ve sonuçlarını görmenin biraz zaman alacağını görmekteyiz. Seo uzun vadeli bir yatırım aracıdır. Birbirinden bağımsız olan birçok süreçten oluşmaktadır. Seo çalışmalarıyla yapılan iyileştirmelerin arama sonuçlarında etkili olması ortalama 3 – 6 ay arasında gelişmektedir. Bu süreçler doğru yönetilirse eğer ilerideki süreçlerde ücretsiz olarak trafik kaynağına sahip olabilirsiniz.

° Rakipleriniz Kullanıyor; sektör ile ilgili anahtar kelimeler ile alakalı aramalar yaptığımızda sonuçlarda bazı belirli sitelerin yer aldığını görürüz, bu da rakiplerimizin seo çalışmalarına önem verdiği anlamına gelmekte. İşletmenizi daha da büyütmek ve kullanıcılara daha görünür olmayı istiyorsak seo hizmetine mutlaka yatırım yapmamız gerekiyor.

° Gelişmiş Kullanıcı Deneyimi; internet kullanıcıları web sitelerini ziyaret ettiğinde, olumlu bir deneyime sahip olmak ve aranılan içeriklere kolay bir şekilde ulaşmak istiyor. Başarılı bir Seo çalışması ise, gelişmiş kullanıcı deneyiminin ve genel kullanılabilirliğin bir odak noktasıdır. Google üzerinden örnek verecek olursak eğer; Google kullanıcılara iyi bir internet sitesi deneyimi sunan web sayfalarını sıralamada daha üstlere taşımaktadır.

 

SEO Danışmanı Ne İş Yapar?

Seo danışmanı adı altında hizmet verebilen kişilerin, web siteleri için önemi oldukça büyük. Ayrıca bir web sitenin internet dünyası içerisinde gerçekten var olabilmesi için SEO uyumlu içeriklerin yer alması önemlidir ve bu kişiler, kimi zaman sitelerin çok etkili bir şekilde çalışmasını sağlarken kimi zaman oldukça kötü içeriklerle sitenin arama motorları arasında kaybolmasına neden olabiliyorlar. Site içerisinde yapılan hizmetlerin yanında aynı zamanda site dışından da SEO çalışması yapılabilir.

Bu işlemlerden sonra ise sosyal medya yönlendirmeleri üzerinden trafik çekme yer almaktadır. Aynı zamanda anahtar kelime araştırmaları yapılıp site içine uygulamak ve site dışı SEO çalışmaları içerisinde yer almaktadır. Tüm bunları danışmanlar, bizler adına gerçekleştirmektedir. Seo danışmanı, site içerisinde yaptıkları çalışmalar arasında birçok kalemde uygulama yer almakta ve sayfa başlık etiketleri üzerinde verilen hizmetler, bu uygulama içerisinde bulunmaktadır.

Ayrıca, sayfa içinde bulunan etiketlerin ve kategori sistemlerinin doğru bir şekilde optimizasyonu önemlidir. Sitede bulunan içerikler SEO için önemi oldukça büyüktür. Bu sebeple danışmanlar, içeriklerin düzenlenmesi üzerinde geniş bir mesai harcamaktadır. İçeriğin kalitesi ise, arama motoru optimizasyonu yapabilmek için oldukça önemlidir. İçeriklerin optimize edilebilmesinde çeşitli tekniklerin yazıların yer alması gerekiyor. Aynı zamanda ise mobil cihazlar için uyarlanabilir bir SEO hizmetinin de verilmesi oldukça önemlidir. Tüm bunları danışmanlık aldığınız kişiler sizler adına güzel bir şekilde hazırlayabilecektir.

Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın