Blockchain, Yapay Zeka, Metaverse, Web Yazılım, Siber Güvenlik, Mobil Uygulama ve Seo Hizmetleri - Şanlıurfa Yazılım
Seo Çalışması
Buradasınız: Anasayfa / Hi̇zmetleri̇mi̇z
SEO Çalışması
SEO Çalışması

SEO Türkçe anlamı arama motoru optimizasyonu olan “Search Engine Optimization’un” kısaltmasıdır.
Search Engine Optimization işlemi son derece kapsamlı bir alandır. Web sitelerinin arama motorlarının gözünde nasıl değerlendirildiklerine yönelik yapılan çalışmalar neticesinde, onlarca SEO kriteri olduğu tespit edilmiştir. SEO çalışması bahse konu kriterleri bilen ve buna göre strateji geliştirecek alanında deneyimli SEO uzmanları tarafından yapılabilmektedir.

Bir uçağın tek kanatla havalanmasının mümkün olmaması gibi, bir sitenin yalnızca bir SEO kriteri bakımından desteklenmesi ile gelişmesi de mümkün değildir. SEO çalışmaları “iç seo” ve “dış seo” olarak 2 ana başlıkta değerlendirilmekte ve çalışmalar buna göre yürütülmektedir. Bununla birlikte iç SEO kendi içerisinde ve dış SEO da kendi içerisinde olmak üzere onlarca alt dala ayrılmaktadır.

SEO çalışması site ayarlarının arama motoru algoritmalarına göre yapılmasından backlink çalışmasına, SEO uyumlu makale yazılmasından etiketlere, yazı içi iç linklemelerden resim altı etiketlere ve anahtar kelime tespitine kadar onlarca farklı kriter göz önünde bulundurularak yapılabilmektedir.

Yukarıda sayılan kıstasların pek çoğu “iç SEO’yu” ilgilendiren noktalar olup; “dış SEO” noktasında da sitelerin internet tarayıcılarında yükselmelerini sağlayacak onlarca farklı faktör bulunmaktadır. Alınacak backlinklerin kalitesi, hangi sitelerden link çıkılacağı, linklerin nofollow mu yoksa dofollow mu olması gerektiği, nofollow ve dofollow link oranının ne seviyede olacağı, footer link alımı ya da header link alımı, dış SEO çalışmalarının hangi siteler üzerinden ve hangi anahtar kelime gruplarından yapılacağı gibi onlarca farklı etken vardır.

İç SEO çalışmalarına ve dış SEO çalışmalarına yönelik yukarıda sayılan maddeler SEO çalışmasının ancak bir kısmını oluşturmaktadır. Kendi alanında uzman olan pek çok kişinin yaptığı gibi elbette SEO çalışmasının bütün inceliklerini anlatmak pek doğru bir yaklaşım olmayacaktır. Ek olarak, SEO çalışması sadece “anlatmak” ile yapılabilecek işlemler bütünü de değildir.

SEO çalışması farklı pek çok SEO aracı ile yapıldığından; bu araçlara sahip olmak, araçların kullanım bilgisine haiz olmak ve nerede ne yapacağını bilmek gerekir. Site, link, backlink, içerik yazarı, editör vb. gibi pek çok noktada önemli bir portföye sahip olmak da SEO çalışması yapacak uzmanın olmazsa olmazları arasındadır. SEO, mühendislik çalışması gerektirir ve ilmek ilmek bir siteyi dokumak, işlemek, büyütmek, arama motorlarında üst sıralara taşımak ve nihayetinde kullanıcı nezdinde bilinilirliğini artırmak çalışmanın ana hedefidir.

Arama optimizasyonu nedir?

Google’ın kullanıcılarına sunmuş olduğu araçlarıda içeren arama optimizasyonu, bir web sitesinin değerini arttıracak, aramalarda üst sıralarda yer almasını sağlayarak ziyaretçi sayısını arttıracak bir çalışmadır.

Aslında SEO çalışması tamamen kendinizi arama motorlarına sevdirme çalışmasıdır. Bu çalışma sayesinde web siteniz yükselişe geçebilir, müşteri çevrenizi büyütebilir ve dijitalde bilinirliliğinizi arttırabilirsiniz. Tüm bunların hepsi doğru ve kalıcı bir SEO çalışmasıyla mümkündür.

Neden SEO Çalışması Yaptırmalıyım?

İnternet, global dünyanın olmazsa olmazı konumunda ve bu konumunu da her geçen gün güçlendirmeye devam ediyor. Web dünyasının herhangi bir noktasında bulunan ve bulunmak isteyen kişiler için SEO çalışması hayati öneme sahiptir. SEO çalışması, açılan sitenin geniş kitleler tarafından duyulmasını, bilinmesini ve tanınmasını sağlar.

Web sitesi, e-ticaret sitesi, haber sitesi, mobil uygulamalar ya da mobil oyunlar vb. gibi internete dair bir ürün geliştirmek isteyen; daha geniş tanımıyla “internette var olmak” isteyen herkes için SEO çalışması muhatabına dokunabilmek adına atılan ilk adımdır.

SEO çalışması için yalnızca “reklam” tanımlaması yapan pek çok kişi vardır. Ancak bu tanımlama doğru değildir. Zira reel hayatta açılan bir dükkan reklam olmadan da varlığını sürdürebilir, yakın çevresinden müşteri çekebilir yahut direkt muhatabına hitap edecek ürünleri sattığından ayakta durabilir, ticaret hayatını devam ettirebilir. Web dünyasında işler bu şekilde yürümez.

İnternet tarayıcıları tarafından fark edilmeyen, arama motorları tarafından görülmeyen hiçbir site uzun süre ayakta kalamaz. Zira internet kullanıcılarının yüzde 90’ından fazlası aramalarını internet tarayıcıları üzerinden yapar ve karşılarına gelen içerikler ile ulaşmak istedikleri noktaya / bilgiye / ürüne erişim sağlarlar. Arama motorlarının görmediği hiçbir site, aslında internet kullanıcıları tarafından da görülemez. Adeta yok hükmündedir.

İnternette muhatabına ulaşmak isteyen; görülmek, fark edilmek, okunmak, ziyaret edilmek isteyen her site ve her oluşum SEO çalışması yaptırmak durumundadır. Hedef kitlesine ulaşmak isteyen, ürün satmak isteyen e-ticaret siteleri de yine SEO çalışması ile kullanıcılarına hitap edebilecek bilinirliğe erişebilir ve arama motorlarında üst basamaklara tırmanabilir.

SEO’da Neden Bizi Tercih Etmelisiniz?

Müşteri taleplerine uygun SEO yol haritası çıkaran firmamız, alanında uzman ekibiyle hızlı ve doğru çözümleri uygun fiyatlar sağlamaktadır. Uygun fiyatlı SEO çalışması tarafımızdan maksimum kalitede sunulmaktadır. Siz de taleplerinizin dikkatle dinlenmesini, size özel çalışma yapılarak firmanıza özel çözümler sunulmasını istiyorsanız web sitenizin tüm SEO işlerini güvenle bize teslim edebilirsiniz.

1)- E-CLOUD BİLİŞİM HİZMETLERİ olarak sağlamış olduğumuz SEO hizmetiyle projeniz için öngördüğünüz büyümeye yardımcı olabiliriz.

2)- Size özel, ihtiyaçlarınıza uygun olarak hazırladığımız SEO çalışmasını sitenizin genel görünümünü ve içeriğini dikkate alarak yapıyoruz.

3)- Sağlamış olduğumuz SEO çalışmasıyla sitenizin ziyaretçi oranlarını yükseltebiliriz.

4)- E-CLOUD BİLİŞİM HİZMETLERİ olarak web sitenizin alt yapısını SEO ayarları ile güçlendiriyor ve arama motorlarının sizi tanımasını sağlıyoruz.

5)- Güven ve dürüstlükle çalışma ana prensibimizdir. Bu nedenle mevcut E- Ticaret çözümlerinden daha fazlasını size sunuyoruz.

6)- Alanında uzman ekibimizle iletişime geçerek SEO hizmetimizle ilgili daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Sizinle işbirliği yapmaktan büyük heyecan duyuyoruz. E-CLOUD BİLİŞİM HİZMETLERİ dijital dünyada işlerinizi kolaylaştıracak.

Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın