Blog
Buradasınız: Anasayfa / Blog
Blog
Teknoloji hakkında merak ettiklerinizi yazıyoruz.
Temel Siber Güvenlik Eğitimi 4. Hafta
Tarafımızca verilen Siber Güvenlik Eğitiminde 4. Haftadan itibaren Dos, DDoS, Dork, SQLMap, Nikto, Nmap nedir konularına eğilim gösterilmekte. Bu eğitimin amacı genel olarak Linux araçlarının kullanımı ve öğrenimini sağlamaktır.
Python İle Coin Botu Yazmak
Bu yazımız da Python yazılım dilini kullanarak Binance borsasından kripto para almak için küçük bir bot yazma başlıyoruz. Öncelikle botumuzu yazmak için gerekli olan uygulamaları ve kütüphaneleri indirerek işlemlere başlıyoruz. Adım adım tüm işlemleri benimle beraber yaparak kendi botunuzu oluşturabilirsiniz.
Trendyol Nasıl Para Kazanıyor?
Trendyol e-ticaret yolu ile işletmelerini büyütmek ve gelişen çağın gerekliliklerine uymak isteyen her genç girişimci için bulunan bir pazar yeri olmaktadır. Trendyol gibi büyük şirketler ise kendi mağazaları bulunan ve ürünlerini Türkiye’nin her yerinde bulunan müşterilerine sunabilmeleri için fırsat vermektedir.
Siber Güvenlik Danışmanı Ne Kadar Maaş Alır? Ne İş Yapar?
Siber güvenlik danışmanının görevi çalışmış olduğu veya hizmet vermiş olduğu kurum veya kuruluşların sisteminde bulunan elektronik bilgi sistemlerinin güvenlik zafiyetini tespit edip bu zafiyetleri düzeltmektir. Özel veya kamu kuruluşlarında çalışmak üzere birçok imkânı bulunmaktadır.
Some (Siber Olaylara Müdahale Ekibi) Eğitimi Nedir?
Some eğitimi kişilerin kurumsal anlamda personel olarak etkileşim halinde kayıt analizlerini ve yöntemlerini yapabilmesi için alınan eğitimler olmaktadır. Bu eğitim sayesinde kurumun bilişim sistemlerinin güvenliğini üst düzey korunması için gerekli zafiyetleri yakından tespit etmesi için çalışmalar sürdürmektedir.
Pazaryeri Yazılımı Nedir ve Pazaryeri Yazılımı Ne Kadar?
Pazaryeri yazılımı e-ticaretin her geçen gün büyük bir ivme kazanarak güçlendiği ve birçok kişi tarafından popüler olarak kullanıldığı bir sektör haline gelmektedir. Bu da kendi içerisinde birçok farklı ticaret kanallarının doğmasına neden olmaktadır.
Siber Güvenlik Danışmanı Nedir?
Siber güvenlik danışmanı nedir? sorusu son zamanların en çok merak edilen konularının başında gelmektedir. Özellikle internet üzerinden ticari amaçlı satış yapan web siteleri, sitelerinin daha iyi korunması için siber güvenlik danışmanı hizmeti almaktadırlar.
Sunucu Optimizasyonu Nasıl Yapılır?
İnternet üzerinden çok sayıda web sitesi olan ve bu siteler üzerinden ticari amaçlı olarak satış yapan firmalar bulunmaktadır. Fakat bazı durumlarda ise firmaların siteleri farklı nedenlerden dolayı yavaş çalışmakta ve müşteriler siteyi geç ziyaret etmektedirler.
Seo Nedir?
Search Engine Optimization kelimesinin baş harflerinden oluşan Seo kelimesi, internet üzerinden arama motoru optimizasyonu olarak bilinir. Seo çalışması ise şirketlerin, belli kurallar çerçevesinde internet sitelerinin arama motoru üzerinden, daha yukarılarda görünmesi için önemlidir.
Temel Siber Güvenlik Kavramı
Siber Güvenlik nedir? geliyor. Siber Güvenlik bize göre; Siber dünyada ki varlığımız ve bu varlık bütünlüğümüzün sağlığı. Bilimsel olarak Siber Güvenlik; Siber kelimesi, bilişim sistemleri alt yapısında çalışan soyut ve geniş bir alt yapıdır.
Dark Web Hakkında Mitler, Gizemler ve Yanlış Bilinenler
Siber suçluların anonim olarak ve gizlilik içinde işlerini yürüttükleri efsanevi bir diyar gibi geliyor kulağa. Dark web, suçlular için bir sığınak olsa da işleme şekli genelde çok daha sıradan.
Robots.txt Nedir ve Nasıl Oluşturulur?
Robots.txt dosyasının ne önemi olduğunu ve ne işe yaradığını detaylıca sizlere aktardığımız yazımızı incelemenizi tavsiye ederiz
Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın