Blog
Buradasınız: Anasayfa / Blog
Blog
Teknoloji hakkında merak ettiklerinizi yazıyoruz.
OpenSea Nedir?
OpenSea: Ünlü veya ünsüz sanatçıların ya da herkesin galerisini oluşturarak kendi tasarımlarını sergiledikleri ve tokenleri sayesinde dijital sanat eserlerini satın alıp satabileceği sanal pazar platformudur.
WordPress İçin En İyi SEO Eklentileri Hangileri?
SEO eklentisi, WordPress sitesine eklenebilen ve SEO ile ilgili fonksiyonların bir grubunu içeren bir yazılım parçasıdır. Bu eklenti, WordPress web sitesinin etkili arama motoru performansı için optimize edilmesine olanak tanımakta.
En Popüler Google Hizmetleri
Genellikle merak ettiğimiz bir çok soruyu Google üzerinden aratarak doğru bilgiye ulaşmaya çalışırız. Google arama motoru olarak bizlere doğru sonuçları ulaştırmak için çok büyük algoritmalar kullanarak ve bunları yapay zeka ile birleştirerek bizlere ulaştırır. Google sadece bir arama motoru değil aynı zamanda bir çok iş alanında pratik hizmetleri ile hayatımızı kolaylaştıran bir kurtarıcı diyebiliriz.
Yapay Zeka Nasıl Oluşturulur?
Bir başka anlatımı ile yapay zekâ, aslında robot ve bilgisayarların insan gibi düşünebilmesini sağlamaktır. Yapay zekanın icadı sayesinde insanların üstlendiği birçok görev robot ve bilgisayarlar tarafından yapılmaya başlandı.
Derin Öğrenme Nedir?
Derin öğrenme, bir veri seti ile çıkan sonuçları tahmin eden pek çok katmandan oluşan bir makine öğrenme yöntemidir. Derin öğrenme, makine öğrenmesi ve yapay zekâ ile farklı anlamları olan terimlerdir. Derin öğrenme, makine öğrenmesinin; makine öğrenmesi ise yapay zekânın alt dalı ile özetlenebilir.
Meta Influencer Nedir?
Metaverse'deki influencer pazarlama alanı, bir diğer adıyla Meta Influencer, ödeme sorunları, veri toplama ve sahte sosyal medya etkinliği gibi influencer pazarlamada karşılaşan bazı zorlukları ele alır. Influencer, kelime anlamı ile etkileyen kişi anlamına gelip, sosyal medyayı ise aktif bir şekilde kullanan ve paylaşımları ile milyonlarca kişiye ulaşan kişilere denilmektedir.
Metaverse Mimarlığı Nedir?
Metaverse mimarlığı hemen hemen yeni meşhur olan ve literatüre girmeye başlayan bir terimdir. Metaverse 2021'nin en popüler sayfalarından birisi. Tamamen sanal bir ortamda bir dünya oluşturuluyor. Bu dünya eğer ki büyük bir çoğunlulukla kabul görürse, hayatımızı gerçek anlamda değiştirecek.
Backlink Neden Bu Kadar Önemli?
Backlink, bir internet sitesi adresinin başka bir internet sitesine link vermesi yani aldığı bağlantıdır. Ayrıca backlinkler inbound link olarak da bilinmektedir. Web sitenizden başka web sitesine ya da bir web sitesinin sizin web sitenize gönderme yapması ve o gönderiyi linkler ile desteklemesi olarak da tanımlanabilir. Backlink yalnızca sitelerin ana sayfalarına değil, site içindeki diğer sayfalara da verilebilir.
Seo Çalışması Nasıl Yapılır?
SEO kelimesi "Search Engine Optimization" kelimelerinin baş harfleri ile oluşur. Türkçe anlamı, arama motoru optimizasyonu ile adlandırılır. SEO çalışmasına bakacak olursak; isminden de anlaşılacağı üzere, internet projelerinin arama motorlarına belli başlı kurallar ile uygun hale getirilmesi ve bu sayede sitelerin arama motorlarında üst taraflarda çıkmasını sağlayan çalışma olarak adlandırabiliriz. SEO ile web siteleri, Google ilk olarak tüm arama motorlarında görünür olur ve trafikleri artırır.
2023 Yılında Popüler Olabilecek Meslekler
Gelecekte bizi bekleyen yeni meslekler olduğu kadar var olan meslekler de popüler hale gelecektir. Sizin için özel olarak kaleme aldığımız 2023'ün popüler meslekleri sizlere rehber olabilecek nitelikte. Üniversite öğrencileri ve girişimcilerin odak noktası olabilecek bu meslekler yakın gelecekte daha popüler hale gelecektir.
Artırılmış Gerçeklik Nedir?
Çevremizde algıladığımız bu teknoloji, fiziksel unsurların bilgisayar kaynaklı grafik, ses, video, GPS vb. verilerin birleşmesi sonucunda oluşur. Oluşturulan duyusal unsurların gerçek olarak sanal dünyaların birbirinden ayrılmadığı, tam tersi olup daha da bağlanan bir gerçekliktir.
GO Dili Nedir ve Neler Yapılabilir?
Go veya Golang, 2007 yılında Google'ın geliştirmesi ile başlayan, 2009 yılı kasım ayında ortaya çıkan,2012 ortalarında Go 1.0'a ulaşan, basit ve sunduğu performansla öne çıkan, Google tarafından desteklenen, oldukça genç, açık kaynak bir programlama dilidir.
Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın