Blog
Buradasınız: Anasayfa / Blog
Blog
Teknoloji hakkında merak ettiklerinizi yazıyoruz.
Siber Güvenlik Danışmanı Nedir?
Siber güvenlik danışmanı nedir? sorusu son zamanların en çok merak edilen konularının başında gelmektedir. Özellikle internet üzerinden ticari amaçlı satış yapan web siteleri, sitelerinin daha iyi korunması için siber güvenlik danışmanı hizmeti almaktadırlar.
Sunucu Optimizasyonu Nasıl Yapılır?
İnternet üzerinden çok sayıda web sitesi olan ve bu siteler üzerinden ticari amaçlı olarak satış yapan firmalar bulunmaktadır. Fakat bazı durumlarda ise firmaların siteleri farklı nedenlerden dolayı yavaş çalışmakta ve müşteriler siteyi geç ziyaret etmektedirler.
Seo Nedir?
Search Engine Optimization kelimesinin baş harflerinden oluşan Seo kelimesi, internet üzerinden arama motoru optimizasyonu olarak bilinir. Seo çalışması ise şirketlerin, belli kurallar çerçevesinde internet sitelerinin arama motoru üzerinden, daha yukarılarda görünmesi için önemlidir.
Temel Siber Güvenlik Kavramı
Siber Güvenlik nedir? geliyor. Siber Güvenlik bize göre; Siber dünyada ki varlığımız ve bu varlık bütünlüğümüzün sağlığı. Bilimsel olarak Siber Güvenlik; Siber kelimesi, bilişim sistemleri alt yapısında çalışan soyut ve geniş bir alt yapıdır.
Dark Web Hakkında Mitler, Gizemler ve Yanlış Bilinenler
Siber suçluların anonim olarak ve gizlilik içinde işlerini yürüttükleri efsanevi bir diyar gibi geliyor kulağa. Dark web, suçlular için bir sığınak olsa da işleme şekli genelde çok daha sıradan.
Robots.txt Nedir ve Nasıl Oluşturulur?
Robots.txt dosyasının ne önemi olduğunu ve ne işe yaradığını detaylıca sizlere aktardığımız yazımızı incelemenizi tavsiye ederiz
Google Reklam Maliyetleri Nasıl Düşürülür?
Google Ads reklamlarını oluştururken ve yönetim sürecinde dikkat etmeniz gereken noktalara nelerdir?
Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın