Blog
Buradasınız: Anasayfa / Blog
Blog
Teknoloji hakkında merak ettiklerinizi yazıyoruz.
Ücretsiz E-Ticaret Yazılımları
E-ticaret dünyasına giriş yapacaksanız; ücretsiz e-ticaret yazılımları hakkında bilgi sahibi olmalısınız. Bu yazılımlar, alışveriş sepeti, ürün kategorileri, ödeme seçeneği gibi niteliklere sahip olan web sayfaları oluşturmak için kullanılır.
NFT Nasıl Yapılır?
Kripto para dünyası bizi şaşırtmayı asla bırakmaz ve bunun bir örneği NFT'lerin ortaya çıkmasıdır. Blok zincirindeki en son gelişmelerden biri olarak kabul edilen NFT, temelde kopyalanamayan dijital bir çalışmanın doğrulanmasıdır.
Visual Programming Nedir?
Görsel programlama olarak da bilinen Visual Programming, yazılım alanında son derece önemlidir. Simgeler, düğmeler ve semboller gibi grafik bileşenleri kodlama biçiminde kullanan bir dil türüdür.
Nasıl Yazılımcı Olunur?
Web geliştiricilerinin istihdamının 2029 yılına kadar %8'e kadar artması bekleniyor. Bu da diğer mesleklerin ortalama büyüme oranından %4 daha hızlı. Bir web geliştiricisi olarak çalışmakla ilgileniyorsanız, denemek için bundan daha iyi bir zaman olamaz. Peki, nasıl yazılımcı olunur?
Siber Güvenlik Uzmanı Nasıl Olunur?
Siber güvenlik, son dönemlerde daha da önem kazandı. Bilgisayar güvenliği alanında bilgili ve deneyimli kişilere olan ihtiyaç her geçen gün artıyor. Bu aşamada devreye giren ise siber güvenlik uzmanı oluyor. Peki, siber güvenlik uzmanı nasıl olunur?
Arbitraj Nedir?
Arbitraj, bir yatırımcının fiyat farkından yararlanmak ve kar elde etmek için farklı pazarlarda aynı anda bir varlık alıp sattığı bir yatırım stratejisidir. Fiyat farklılıkları çoğunlukla kısa ömürlü ve küçük olsa da getiriler büyük bir hacim ile çarpıldığı zaman etkileyici olabilir. 
Kripto Para Botları Kazandırır Mı?
Kripto para botları merak ediliyor. Kripto para birimleri dünyası büyümeye devam ediyor. Bu nedenle kripto para birimleri elde etmek veya kazanmak için yeni yöntemlerin ortaya çıkmaya devam etmesi şaşırtıcı değil.
İndikatör Nedir?
İndikatör hisse senedi endeksi olarak da bilinir. Bir termometre gibi davranan hisse senedi piyasasının bir göstergesidir. Söz konusu piyasadaki şirketlerin çoğunluk hareketini tek bir bakışta görmemizi sağlama yeteneğine sahiptir.
Wordpress Kişisel Blog Temaları
Basitliği ve blog oluşturmak için erişilebilirliği nedeniyle WordPress oldukça popüler. HTML veya CSS'ye aşina değilseniz, kendi temanızı oluşturmak da zor olabilir. Kişisel markanızı oluşturmak ya da sadece seyahat veya yemek pişirme tutkunuzu paylaşmak istiyorsanız, kişisel bir blog ile yazdıklarınızı dünyaya ulaştırabilirsiniz.
Online Marketing Terimleri Nelerdir?
Dijital araçlar tercih edilerek kullanıcıları bir ürün ya da hizmeti satın almaya ikna etmeyi amaçlayan online marketing, son dönemlerde daha da popüler oldu. Hangi sektörde iş yapıyor olursanız olun, online marketing terimleri bilinmelidir. İşte önemli terimler ve anlamları!
Docker Nedir?
Docker, ortak araçlardan oluşan bir ekosistemle ortak bir işletim sistemi (OS) üzerinde sanallaştırılmış uygulama kapsayıcıları oluşturmaya, dağıtmaya ve yönetmeye yönelik açık kaynaklı bir yazılım platformudur.
Metaverse Coinleri Nelerdir?
Metaveren hayatımıza girerken, Metaverse'deki en iyi kripto para birimlerinden bazılarını öğrenmek gerekiyor. Metaverse coinleri merak ediliyor. Metaverse, bu somut aleme paralel olarak çalışması beklenen dijital bir dünyadır.
Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın